fbpx
Majitelka, lektorka

Jak jsem se dostala ke cvičení?

Jako dcera tělocvikářky a atletické rozhodčí jsem na hřišti a v tělocvičně prakticky vyrostla. Dělala jsem gymnastiku, atletiku i rychlobruslení. Právě v rychlobruslení jsem několikrát získala titul mistryně republiky a reprezentovala Československo. Na ME, Světovém poháru. Sportu jsem se věnovala i v rámci studií na Masarykově univerzitě v Brně na fakultě Sportovních studií. Chvíli jsem učila i trénovala. Pak jsem přešla ke cvičení pro veřejnost. Vždycky mě bavila hudba a její propojení s pohybem, takže jsem se ze začátku věnovala právě pohybu, kde se spojují tyhle dvě věci, třeba aerobní formy cvičení. Stále víc mě zajímalo i to, jak tělo při pohybu funguje a jak jde pohyb použít i jako určitou formu léčby. Postupně jsem se tak dostala k józe, pilates, severské chůzi – Nordic walking a dalším formám zdravotního cvičení, což byl základ pro Studio Ida. Před Studiem Ida jsem měla ještě fitcentrum, kde fungovala posilovna, spinning, aerobic nebo power jóga a v roce 2009 jsem založila tohle studio a zaměřujeme se už vyloženě na zdravý pohyb. Pokud jde o pohyb a jeho vliv na tělo, stále se vzdělávám a působím i jako vzdělávací lektor Akademie IQ pohybu Praha.

Co mě na předcvičování nejvíc baví?

Většina lidí k nám do studia chodí dlouhodobě. Baví mě sledovat, jak se díky našemu cvičení postupně zlepšují. Pohyb se jim snažím předat tak, aby mu rozuměli, aby to pro jejich tělo bylo to nejlepší. A když vidím, že se k nám vrací a že to funguje a můžu jim pomoct, je to skvělé. A na skupinových lekcích mě navíc baví i ta energie, která mezi námi všemi proudí. V poslední době se hodně věnují severské chůzi – Nordic walking. Chůze je vynikající pohybová aktivita vhodná pro všechny věkové kategorie.

Mimo cvičení ve studiu mám ráda právě spojení hudby a pohybu, ideálně při flamencu, to je moje vášeň. Někdy připravuju i choreografie třeba pro maturitní plesy.

Na jaké lekci Idu potkáte?

Jóga Clinic
Pilates Clinic
SM systém
Zdravá záda
Závěsný systém
Bosu
Nordic walking
Individuální lekce a masáže

Narodila jsem se v roce 1966 v Novém Městě na Moravě a pohybu na profesionální úrovni se věnuji již přes třicet let. Neustále se vzdělávám a hledám nové cesty ke zdravému pohybu. Provozuji Studio Ida, studio zdravého pohybu ve Žďáře nad Sázavou. Jsme certifikovaným centrem IQ POHYB AKADEMIE PRAHA.

Absolvované kurzy:

Akademie IQ POHYB:

Další kurzy (výběr):

  • SM-Systém – MUDr. Richard Smíšek (2012 – 2013)
  • KURZ NORDIC WALKING (2017)
  • Certifikát DORNOVA metoda a BREUSSOVA masáž – Robert AL AREF – EDU-SPA COLLEGE (2011)
  • BOSU REHAB, CORE a CARDIO – FACE CZECH (2010)
  • INSTITUT PILATES MAT1, 2 (2010)